تبلیغات

وبلاگ رسمی مهدی بیرانوند ( روژمان ) - مطالب دی 1394

نویسنده :روژمان ب
تاریخ: سه شنبه 29 دی 1394 12:45 ب.ظ

حمایت از جوانان یعنی ساختن آینده

حمایت از جوانان بهتر است یا هدر دادن سرمایه ملی ؟!                                                                                  مهدی بیرانوند، روژمان نویسنده مطبوعات غرب کشور، بحث حمایت از هنرمندان جوان، 1394  2016 mehdi beyranvand

حمایت را در چه می دانید " در چه بخش هایی یا در چه موضوع هایی " همانطور که طی چند سال اخیر در تیم ملی فوتبال کشورمان دیدیم بافت جوان و اعتماد و بها دادن به جوانان و بازیکنان کم سن سال افق جدید ی را در این رشته ورزشی پدید آورده تا همین چند سال پیش ما از بازیکنان پیر و ناکارآمد قدیمی استفاده می کردیم اما حالا با آمدن جوانان وضع فرق کرده . من نمی خواهم از ورزش و فوتبال حرف بزنم  " بحث من توجه و اعتماد به جوانان در تمامی عرصه ها است. در علم، صنعت، جنگ، هنر،عرصه های جهانی و... ما در جنگ می بینیم که بچه های ده هفتادی به نبرد برعلیه داعشیان می روند چرا! چون بعضی از عزیزان نظامی به این بچه ها اعتماد کردند و میدان به آنان دادند. در بحث علم دیدیم که جوانان اختراع های بسیاری و مفیدی را برای سرزمین مان به ارمغان آوردند. اما " اما چرا در هنر حمایتی دیده نمی شود؟!! مگر نه این که آینده این مرز و بوم را جوانان امروز می سازند و سکان آن را در آینده به دست می گیرند پس چر ااز این قشر حمایت نمی شود؟ حتما باید پول و یا رابطه های قوی داشته باشی تا بتوانی نقشی در تئاتری یا فیلمی بگیری و یا حمایتی برای سرمایه گذاری روی بوم های نقاشی جوانان و یا قلم های آنان دریافت کنی . نامهری با این قشر تا به کی ؟ مخصوصا در شهرستان ها ؟ چرا؟ مگر این افراد نیز جز این مملکت و آمار مردمی نیستند؟ نبود حمایت از جوانان در عرصه هنر مخصوصا در شهرستان ها استعداد های بسیاری را ضایع کرده است .برند کم سن و بی تجربگی یا شهرستانی بودن در این دریار به جلاد هنرمندان جوان تبدیل شده است. چطور است که درعرصه های جهانی و ملی به جوانان میدان دادند و نتیجه اش را گرفتند اما در دیگر عرصه ها نه!! چرا همه چیز پول و رابطه شده است؟؟ پس نویسندگان بزرگ و بازیگران نسل قبل و نقاشان و عکاسان نسل های قبل با حمایت افتخار افرینی کردند در حالی که بحثی از پول و رابطه نبود اما حالا طور دیگری است.                                                        

بیاییم این عادت بد را ترک کرده وبه جوانان توجه بیشتری کنیم این پتانسیل قوی نهفته در وجود جوانان را به کارگیریم و آینده را با آن طلایی کنیم. حمایت از جوانان در تمامی عرصه ها یعنی سود و منفعت و افتخار و غرور ملی در آینده .بیاییم دیگر جوانی را با چوب بی پولی ، بی تجربگی و یا شهرستانی بودن نزنیم و به انها بیشتر میدان بدهیم.

 ارادتمند شما مهدی بیرانوند " روژمان "

نویسنده :روژمان ب
تاریخ: جمعه 25 دی 1394 12:43 ب.ظ
درنهمین بخش کافه کتاب روژمان
کتاب  خاطرات موتور سیکلت ارنستو چه گوارا  را به شما دوستداران کتاب و هنرمندان عزیز معرفی می نماییم.
کتاب امروز یک کتاب خاص از انتشارات حوض نقره است به نام خاطرات سفر موتور سیکلت به قلم انقلابی و چهره جذاب و کاریزماتیک جهان ارنستو چه گوارا است. او که یکی از رهبران انقلاب کوبا و مبارزان ضد امپریالیسم و آمریکا بود قلم زیبایی  داشت. این کتاب شامل سه بخش روزشمار زندگی نویسنده ، پیش سخن دختر بزرگ نویسنده، و متن اصلی کتاب است.

پیشنهاد امروز کافه کتاب روژمان به شما این کتاب زیبا، جذاب و هیجانی است.
نویسنده :روژمان ب
تاریخ: یکشنبه 20 دی 1394 12:59 ب.ظ
ارزش چیست؟ تمدن را با چه معیاری مقایسه می کنند؟ یا اصلا با فرهنگ بودن یعنی چه ؟!
تمدن و فرهنگ زمانی با ارزش و قابل مقایسه می شوند که در تمام جهات پیش تاز باشد ، تمدنی با ارزش است که همواره علم و مطالعه را
سرلوحه کار خود قرار دهد. گرنه بسیارند تمدن هایی که هرچندوقت یکبار در نقاطی از کره خاکی سربرمی آورند.
مطالعه همانند یک تقویت کننده برای بدن است. ملتی که مطالعه ندارند محکوم به تکرار اشتباهات و عقب ماندگی های قبل هستند.
بیاییم بیشتر مطالعه و بهتر مطالعه کنیم.

نویسنده :روژمان ب
تاریخ: پنجشنبه 17 دی 1394 11:02 ب.ظ
درهفتیمن بخش کافه کتاب روژمان
کتاب  عقاید یک دلقک نوشته نویسنده بزرگ آلمانی هانریش بل  را به شما دوستداران کتاب و هنرمندان عزیز معرفی می نماییم.
هاینریش تئودور بل (به آلمانی: Heinrich Theodor Böll) (زاده ۲۱ دسامبر ۱۹۱۷ - درگذشته ۱۶ ژوئیه ۱۹۸۵) نویسنده آلمانی و برنده جایزه نوبل ادبی است. بیشتر آثار او به جنگ (به خصوص جنگ جهانی دوم) و آثار پس از آن می‌پردازد.

کتاب عقاید یک دلقک (به آلمانی: Ansichten eines Clowns)‏ نوشتهٔ هاینریش بل نویسندهٔ آلمانی است که در ۱۹۶۳ نوشته شده‌است. این کتاب توسط شریف لنکرانی به زبان فارسی ترجمه شده است.  این کتاب از دو دیدگاه مهم قابل  بررسی است :یکی اثرات روانی پس از جنگ و دیگری اهمیت انسان و مقابله با هر چیزی که مانع انسان بودنش است. هاینریش بل به انسان با همه ی اشتباهاتش و سادگی هایش معتقد است و به هر چه که مانع انسانی بودن باشد می تازد.پیشنهاد امروز کافه کتاب روژمان به شما عقاید یک دلقک است.

نویسنده :روژمان ب
تاریخ: یکشنبه 13 دی 1394 11:36 ب.ظ

آلبوم نویسندگان بزرگ تاریخ معاصر ادبیات ایران
                                    
نویسنده :روژمان ب
تاریخ: چهارشنبه 2 دی 1394 04:44 ب.ظ

آلبوم نویسندگان بزرگ دنیا
                                        
ابزارک های وبلاگ

قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :