تبلیغات

وبلاگ رسمی مهدی بیرانوند ( روژمان ) - حمایت از جوانان در تمام عرصه ها " هنر "

نویسنده :روژمان ب
تاریخ: سه شنبه 29 دی 1394 01:45 ب.ظ

حمایت از جوانان یعنی ساختن آینده

حمایت از جوانان بهتر است یا هدر دادن سرمایه ملی ؟!                                                                                  مهدی بیرانوند، روژمان نویسنده مطبوعات غرب کشور، بحث حمایت از هنرمندان جوان، 1394  2016 mehdi beyranvand

حمایت را در چه می دانید " در چه بخش هایی یا در چه موضوع هایی " همانطور که طی چند سال اخیر در تیم ملی فوتبال کشورمان دیدیم بافت جوان و اعتماد و بها دادن به جوانان و بازیکنان کم سن سال افق جدید ی را در این رشته ورزشی پدید آورده تا همین چند سال پیش ما از بازیکنان پیر و ناکارآمد قدیمی استفاده می کردیم اما حالا با آمدن جوانان وضع فرق کرده . من نمی خواهم از ورزش و فوتبال حرف بزنم  " بحث من توجه و اعتماد به جوانان در تمامی عرصه ها است. در علم، صنعت، جنگ، هنر،عرصه های جهانی و... ما در جنگ می بینیم که بچه های ده هفتادی به نبرد برعلیه داعشیان می روند چرا! چون بعضی از عزیزان نظامی به این بچه ها اعتماد کردند و میدان به آنان دادند. در بحث علم دیدیم که جوانان اختراع های بسیاری و مفیدی را برای سرزمین مان به ارمغان آوردند. اما " اما چرا در هنر حمایتی دیده نمی شود؟!! مگر نه این که آینده این مرز و بوم را جوانان امروز می سازند و سکان آن را در آینده به دست می گیرند پس چر ااز این قشر حمایت نمی شود؟ حتما باید پول و یا رابطه های قوی داشته باشی تا بتوانی نقشی در تئاتری یا فیلمی بگیری و یا حمایتی برای سرمایه گذاری روی بوم های نقاشی جوانان و یا قلم های آنان دریافت کنی . نامهری با این قشر تا به کی ؟ مخصوصا در شهرستان ها ؟ چرا؟ مگر این افراد نیز جز این مملکت و آمار مردمی نیستند؟ نبود حمایت از جوانان در عرصه هنر مخصوصا در شهرستان ها استعداد های بسیاری را ضایع کرده است .برند کم سن و بی تجربگی یا شهرستانی بودن در این دریار به جلاد هنرمندان جوان تبدیل شده است. چطور است که درعرصه های جهانی و ملی به جوانان میدان دادند و نتیجه اش را گرفتند اما در دیگر عرصه ها نه!! چرا همه چیز پول و رابطه شده است؟؟ پس نویسندگان بزرگ و بازیگران نسل قبل و نقاشان و عکاسان نسل های قبل با حمایت افتخار افرینی کردند در حالی که بحثی از پول و رابطه نبود اما حالا طور دیگری است.                                                        

بیاییم این عادت بد را ترک کرده وبه جوانان توجه بیشتری کنیم این پتانسیل قوی نهفته در وجود جوانان را به کارگیریم و آینده را با آن طلایی کنیم. حمایت از جوانان در تمامی عرصه ها یعنی سود و منفعت و افتخار و غرور ملی در آینده .بیاییم دیگر جوانی را با چوب بی پولی ، بی تجربگی و یا شهرستانی بودن نزنیم و به انها بیشتر میدان بدهیم.

 ارادتمند شما مهدی بیرانوند " روژمان "

ابزارک های وبلاگ

قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :